Петролът поевтиня след данните за инфлацията в САЩ

Дата:

Цените на петрола се понижиха по време на днешната азиатска търговия след публикуването на данни, които показаха, че инфлацията в САЩ остава на високо ниво. Това намали надеждите на инвеститорите за ранно повдигане на лихвите от Федералния резерв. Тази информация бе предадена от агенция Ройтерс.

Фючърсите за сорта Брент от Северно море, което е основен показател за европейските пазари, спаднаха с 29 цента или 0,4% до 82,48 долара за барел.

Цената на американския лек суров петрол падна с 22 цента или 0,3% до 77,65 долара за барел.

Допълнително към понижаването на цените допринесоха данните от Американския петролен институт, които показаха, че през миналата седмица американските запаси са се увеличили с 8,52 милиона барела. Този ръст е много по-голям от очакванията на икономистите, които бяха попитани от Ройтерс и които очакваха увеличение от 2,6 милиона барела.

Анализатори от компанията Ай Ен Джи (ING) посочват, че “трупането на запаси от суров петрол е твърде значително, но се компенсира от сериозното намаление на производството”.

Официалните данни от американската Служба за енергийна информация ще бъдат обявени днес следобед.

Сподели

Абонирай се

Актуални

Подобни
Подобни

Разследват “Челси” в 74 нарушения от времето на Роман Абрамович

"Челси" е разследван за 74 нарушения на дисциплинарния правилник...

За първи път “Левски” с всичко налично в първенството

УЕФА глоби “сините” с 10 хил. евро заради скандирания на феновете в мача с АЗ ...

Джокович се мести със семейството си в Атина, след като бе обявен за предател в Сърбия

Новак Джокович е един от най-големите любимци на цяла...