Лодки роботи почистват отпадъците в реките и океаните (Видео)

Дата:

Приблизително 15 милиарда килограма пластмасови боклуци се изсипват в океаните всяка година, съобщи Си Ен Ен. Това се равнява на изхвърлянето на два камиона за боклук отпадъци в океана всяка минута, посочва американската организация с нестопанска цел “Oceana”.

Поради тази причина, компания създаде лодки роботи, пригодени за почистване на водни басейни. „Имаме камиони за боклук за земята.

Защо нямаме нещо за почистване на водата”, каза Сидхант Гупта пред Си Ен Ен, съоснователят на стартъпа за морски технологии ‘Clearbot” #MeghalayaNews #highlandpost #NewsUpdate #meghalaya #Shillong #garbage #umiamlake #Umiam #clearbot #cleaningrivers #smartvillagemovement #technologysolutions #techn

ologyinnovation #technology pic.twitter.com/OhYG9QITo2— Highland Post (@PostHighland) August 25, 2023 Самоуправляващите се лодки се захранват от слънчева енергия и могат да погълнат около 80 килограма отпадъци на час.

Изхвърлените пластмасови бутилки за вода, кутии за сок и картонени опаковки преминават през процеп в предната част на лодката и се придвижват нагоре по конвейерна лента. Камера снима изтеглянето преди боклукът да бъде депозиран в центъра на лодката, пише NOVA.

“Clearbot” не е единствената компания, която използва технология за подобряване на водната среда.

Предприемачи, академици и неправителствени организации по целия свят се надпреварват с разработката на различни иновации – от автоматизирани плаващи кошчета за боклук до подобни на риби подводни дронове.

Сподели

Абонирай се

Актуални

Подобни
Подобни

Разследват “Челси” в 74 нарушения от времето на Роман Абрамович

"Челси" е разследван за 74 нарушения на дисциплинарния правилник...

За първи път “Левски” с всичко налично в първенството

УЕФА глоби “сините” с 10 хил. евро заради скандирания на феновете в мача с АЗ ...

Джокович се мести със семейството си в Атина, след като бе обявен за предател в Сърбия

Новак Джокович е един от най-големите любимци на цяла...