Света

Еманюел Макрон предложи в Йерусалим международната коалиция срещу „Хамас“

Френският президент Еманюел Макрон предложи, че международната коалиция, която борави срещу „Ислямска държава“ (ИДИЛ), следва да има възможност да

Еманюел Макрон предложи в Йерусалим международната коалиция срещу „Хамас“

Френският президент Еманюел Макрон предложи, че международната коалиция, която борави срещу „Ислямска държава“ (ИДИЛ), следва да има възможност да се бори и срещу „Хамас“. Това предложение стана ясно след двустранна среща между Макрон и израелския министър-председател Бенямин Нетаняху в Йерусалим.

Макрон изрази солидарност и емоции към израелския народ и осъди нападението в Израел, което е изтъкнал като „черна страница в собствената ни история“. Той призова за освобождаването на всички заложници, задържани от „Хамас“ в Газа, и подчерта, че тероризмът е общ враг на Израел и Франция. Макрон също така призова за борба срещу тероризма, но със спазване на правилата.

С други думи, Нетаняху изрази необходимостта „Хамас“ да бъде унищожена и предупреди, че войната може да продължи известно време. Той също така предупреди, че никой повече няма да живее под тиранията на „Хамас“. Нетаняху определи „Хамас“ като част от оста на злото и изрази опасения, че тя се стреми да върне цивилизацията към Средновековието. Той нарече тази битка за сърцето и душата на Близкия изток и арабския свят и изрази решимостта си да постигне победа срещу „Хамас“.

Нетаняху също така предупреди „Хизбула“ в Ливан за „ужасни последици“, ако се включи активно във войната.

Leave a Reply

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *