ЦСКА 1948 се класира на 1/4-финал за Купата след обрат срещу Берое

Дата:

ЦСКА 1948 победи Берое с резултат 2:1 и се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България. Срещата беше засегната от снеговалеж и беше прекъсвана няколко пъти, за да се почисти теренът. В 18-ата минута, след спорен момент, съдията Георги Кабаков не присъди дузпа в полза на Берое за предполагаема игра с ръка в наказателното поле. В 26-ата минута голмайсторът на Берое Сантяго Годой изведе тима си напред с удар, който обаче беше отразен от вратаря на ЦСКА 1948 Даниел Наумов.

Във втората част ЦСКА 1948 имаше възможност за изравнение, но Емил Ценов пропусна позиция за глава. В 53-ата минута Берое вече водеше с 1:0 след гол на Сантяго Годой, а в 60-ата минута Педриньо изравни за ЦСКА 1948 с гол от пряк свободен удар. В 88-ата минута Ивайло Чочев реши срещата с гол от пряк свободен удар и донесе победата на ЦСКА 1948 с резултат 2:1.