Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в Дубай

Дата:

Изабела Шиникова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в Дубай с награден фонд от 100 000 долара. Като квалификантка, Шиникова победи водачката в схемата Виктория Хрунчакова от Словакия с резултат 7:6(5), 1:6, 6:3 след 109 минути игра.

Софиянката отстъпи в началото на мача, но се завърна и спечели първия сет в тайбрек. Въпреки загубения втори сет, Шиникова се възстанови в третия и реализира пълен обрат, спечелвайки последните пет гейма на мача. С този успех, българската тенисистка си осигури 2573 долара и 31 точки за световната ранглиста.

За място в полуфиналите Шиникова ще изиграе мач срещу Нигина Абдураимова от Узбекистан, която е 245-а в света и срещу която тя не е играла досега.