Барселона с важна победа над Атлетико (Мадрид)

Дата:

Барселона постигна важна победа с 1:0 срещу гостуващия Атлетико Мадрид в дербито от 15-ия кръг на испанската Ла Лига.

Единственият гол беше дело на Жоао Феликс преди почивката. Португалският халф, играещ под наем в Барса от Атлетико, реализира техничен удар над вратаря Ян Облак в 28-ата минута след изпълнено подаване от Рафиня.

Въпреки пропуските на Рафиня и Роберт Левандовски за Барселона и шансовете на Атлетико, вратарят на домакините Иняки Пеня, който играеше вместо контузения Марк Андре тер Щеген, изяви отлични спасителни намеси.

Благодарение на този успех, Барселона се върна на третото място в класирането с 34 точки, измествайки самия Атлетико на четвърта позиция с 31 точки, но с един мач по-малко.