Айнтрахт Франкфурт разгроми с 5:1 шампиона Байерн Мюнхен

Дата:

Айнтрахт Франкфурт постигна впечатляваща победа с резултат 5:1 над шампиона Байерн Мюнхен в мач от 14-ия кръг на германската футболна Бундеслига.

Омар Мармуш откри резултата в 12-ата минута, а Ерик Дина Ебимбе удвои преднината след половин час игра. Уго Ларсон добави третия гол, преди Йозуа Кимих да намали до 3:1 преди почивката. Ебимбе реализира втори път в началото на втората част, а Ансгар Кнауф утвърди победата с петия гол в 60-ата минута. Това беше първото поражение за Байерн Мюнхен през сезона след серия от десет победи и две равенства.

Унион Берлин победи Борусия Мьонхенгладбах с 3:1

Феновете на Бундеслигата изразиха своята съпротива срещу външни инвеститори, които Германската футболна лига (DFL) планира да привлече, за да генерира повече приходи.

Привържениците на Унион Берлин и Борусия Мьонхенгладбах издигнаха банери с надписи “Не на инвеститорите в DFL” по време на мача.

Вердер Бремен спечели срещу гостуващия Аугсбург с 2:0

Волфсбург загуби домакинството си на Фрайбург с 0:1. Единственото попадение реализира Михаел Грегорич в 74-ата минута.