Жулия Симон с първа победа за сезона в Световната купа по биатлон

Дата:

Френската биатлонистка Жулия Симон, носителка на Големия кристален глобус от миналия сезон, спечели преследването на 10 километра от етапа на Световната купа в Оберхоф, Германия. Симон изпълни трасето за 31:45.2 минути, допускайки две грешки в стрелбата. Втора остана лидерката в генералното класиране – Жюстин Бреза-Буше, която завърши с три наказателни обиколки и стигна до финала със запазени 18.9 секунди разлика. Трета се нареди норвежката Ингрид Тандревол с пасив от 44.4 секунди и две наказателни обиколки.

Българската биатлонистка Валентина Димитрова не стартира в състезанието. В генералното класиране на Световната купа, Жюстин Бреза-Буше остава на първо място с 592 точки, последвана от Ингрид Тандреволд (Норвегия) с 501 точки, а трета е шведската биатлонистка Елвира Йоберг с 473 точки. Валентина Димитрова се намира на 45-о място с 54 точки, а Лора Христова – на 68-о място с 8 точки. В неделя са наредени две щафети, една за мъже и една за жени в Оберхоф.