“Академик” (Пд) започна годината с победа над “Шумен”

Дата:

В среща от 15-ия кръг на Sesame Националната баскетболна лига при мъжете, “Академик” от Пловдив започна успешно новата година с домакинска победа над “Шумен” с 84:76. Първата четвърт приключи с аванс от 11 точки в полза на домакините (27:16), след което гостите успяха да спечелят втората четвърт с 17:16. В третата част “Шумен” се завърна в играта и я спечели с 28:20. Но в последната четвърт “Академик” се възстанови и я спечели с 21:15, закрепвайки крайния успех с резултат 84:76.

Най-резултатен за “Академик” беше Ренел Къмингс с 24 точки, който беше обявен и за MVP в двубоя. Мартин Маринов добави 17 точки, а Джерълд Лидъл записа 16 точки. За “Шумен” най-резултатен беше Ивайло Тонев със 24 точки. Следващият мач на “Академик” е на 13 януари срещу Левски в София.