Възпитаници на Школа за поп и рок изпълнители Клуб „Естрада“ взеха награди от Международния конкурс за изпълнители на българска и популярна песен “Северно сияние”

Дата:

Възпитаници на Школа за поп и рок изпълнители Клуб „Естрада“ в град Свищов участваха в 27-то издание на Международния конкурс за изпълнители на българска и популярна песен „Северно сияние”, който се проведе в град Русе. Това съобщиха от школата за млади изпълнители.

Свищовските възпитаници на вокалния педагог Антоанета Георгиева се върнаха със заслужени награди. Борислава Борисова спечели 1-во място в трета възрастова група (от 11 до 13 годишна възраст). В първата възрастова група (от 5 до 7 годишна възраст) участие взеха Кристина Монева, която извоюва 1-во място и Йоана Иванова, която получи 3-то място. Божидара Вачева и Божидара Трифонова взеха две поощрителни награди.

Тази година в музикалния конкурс участваха близо 90 млади таланти от България и Италия, които бяха оценявани от жури с председател певицата Тони Димитрова. За първи път в състава на журито бе Ева Найденова от Фамилия „Тоника“. Заедно с нея бяха директорът на конкурса и преподавател в НУИ „Веселин Стоянов“ в специалност „Поп и джаз пеене“, маестро Вили Икономов, както и композиторите Светослав Лобошки и Хайгашод Агасян. 

Конкурсът се осъществява традиционно от Сдружение „Северно сияние” – Русе, в партньорство с Общинско предприятие „Русе Арт”, Общинския младежки дом и с подкрепата на Община Русе. 

/БТА

Сподели

Абонирай се

Актуални

Подобни
Подобни

Разследват “Челси” в 74 нарушения от времето на Роман Абрамович

"Челси" е разследван за 74 нарушения на дисциплинарния правилник...

За първи път “Левски” с всичко налично в първенството

УЕФА глоби “сините” с 10 хил. евро заради скандирания на феновете в мача с АЗ ...

Джокович се мести със семейството си в Атина, след като бе обявен за предател в Сърбия

Новак Джокович е един от най-големите любимци на цяла...