Тотнъм победи категорично Нюкасъл в двубой от Висшата лига

Дата:

Тотнъм записа лесна победа с 4:1 у дома срещу Нюкасъл в двубой от 16-ия кръг на Висшата лига. Отборът от Лондон контролира напълно мача и имаше възможност да реализира още по-убедителен резултат, с два гола във всяко полувреме.

Дестъни Удоджи вкара първия гол на “шпорите” в 26-ата минута, използвайки празната врата след асистенция от Хьон Мин-сон. Ричарлисон удвои преднината на домакините в 38-ата минута, след пас на Сон.

Неспособността на Нюкасъл да използва гредата два пъти подпомогна “черно-белите”, но Ричарлисон отново вкара в 60-ата минута. Хьон Мин-сон добави четвъртия гол от дузпа в последните минути на редовното време. Почетният гол за гостите беше дело на Жоелинтон в 90-ата минута.

С този успех, Тотнъм събра 30 точки и се нарежда на петото място във Висшата лига, докато Нюкасъл е на седмото място с 4 точки по-малко. Този успех на “шпорите” служи като реванш след поражението им от Уест Хем през седмицата.