Лудогорец надви с 1:0 ЦСКА София в историческия последен мач на стадион “Българска армия”

Дата:

Лудогорец спечели историческия финален мач срещу ЦСКА София с резултат 1:0. Победата дойде в 18-ата минута на добавеното време, когато резервата на Лудогорец, Спас Делев, вкара топката във вратата. След гола, феновете на ЦСКА София хвърлиха предмети към играчите на Лудогорец, като един от тях удари треньора на вратарите Здравко Здравков. Той беше изнесен от терена и мачът беше прекратен за няколко минути.

Срещата продължи с няколко минути прекъсване и втори епизод с пиротехническо шоу на трибуните. Играта бе възобновена, но в последните минути напрежението се засили, и реферът използва картони, за да спре ескалацията. Срещата бе нарушена още веднъж заради ново пиротехническо шоу, а резултатът беше определен в продълженията.

Спас Делев вкара единствения гол в 118-ата минута, след като се възползва от центриране на Рик Джонатан. Отборът от Разград триумфира в историческия мач и се изкачи на второ място в класирането, изпреварвайки ЦСКА. Голмайсторът Спас Делев предизвика вълнение в сърцата на бившия си отбор и прекара трудна седмица, след като загуби баща си преди мача.