Славия постигна победа срещу Лудогорец в Разград

Дата:

Отборът на Славия победи Лудогорец с резултат 3:2 в двубой от 18-ия кръг на футболното първенство в България. В началото на мача играта се водеше основно в централната част от терена, но в 30-ата минута Галин Иванов изведе Денислав Александров, който центрира остро, а Франко Русо вкара автогол в опита си да изчисти топката.

Само три минути по-късно Рик Джонатан стреля високо над вратата, но в 42-ата минута той изравни след неуспешна намеса на защитата на Славия.

В началото на второто полувреме Славия излязоха по-силно, и в 47-ата минута Емил Мартинов изведе Денислав Александров, който центрира към Мартин Сораков, а той с глава реализира втория гол за “белите”. Седем минути по-късно Галин Иванов добави трети гол след комбинация с Денислав Александров.

В 67-ата минута Кайо Видал от Лудогорец отбеляза втори гол за отбора си след подаване на Сон. Славия успя да удържи преднината си до края и записа трета поредна победа.

С този успех, Славия събира 20 точки и се изкачва на 11-то място в класирането, продължавайки със силното си представяне след завръщането на старши треньора Златомир Загорчич. Лудогорец остава на трето място в Първа лига с 36 точки. Това е първата победа за Славия срещу Лудогорец от септември 2021 г.