Левски победи Дунав и се класира на осминафиналите за Купата на България

Дата:

“Левски” се представи успешно в първия кръг на турнира за Купата на България. Въпреки че “сините” имаха проблеми с формирането на отбора поради различни причини и играха с човек по-малко за почти едно полувреме, те спечелиха с резултат 3:1.

Бранителят Виктор Любенов направи своя дебют за “Левски”, излязъл на терена поради няколко контузии в отбора на Николай Костов. Рикардиньо откри резултата в 25-ата минута, но “Дунав” успя да изравни след пет минути чрез Георги Вълчев, наказвайки нова грешка на стража на “сините” Пламен Андреев след корнер.

В края на първото полувреме Рикардиньо реализира дузпа и донесе преднината на “Левски”. В началото на втората част Илиан Стефанов получи червен картон за груба игра без топка. Роналдо добави третия гол за “сините”, осигурявайки тяхната победа с резултат 3:1.

На терена за “Левски” се появи и Кристиян Йовов, синът на легендата на отбора Христо Йовов. В следващия кръг в 1/8-финалите “Левски” ще се изправи срещу “Хебър” на Любослав Пенев.