Лудогорец се класира за Купата на България, побеждавайки с 4:0 третодивизионния Балкан

Дата:

Лудогорец се класира за осминафиналите на Купата на България след категоричната си победа с 4:0 над третодивизионния отбор Балкан. Срещата се проведе в Ботевград, където аматьорският отбор получи подкрепа от около 8,000 зрители на стадион “Христо Ботев”.

Лудогорец започна срещата с титулярния си отбор, под ръководството на старши треньора Георги Дерменджиев. Балкан се представи достойно в началото на мача и имаше една добра възможност за водство, когато Здравко Атанасов изстреля, но Серджио Падт, вратарят на Лудогорец, успя да спаси.

В 15-ата минута “орлите” откриха резултата, когато Бърнард Текпетей проби вратата на Балкан. Следващият гол за Лудогорец беше дело на Тодор Неделев в началото на второто полувреме. След това, в 72-ата минута, Руан Круз увеличи преднината на гостите на 3:0, а в 81-ата минута Рик Джонатан вкара четвърти гол за Лудогорец.

След този успех Лудогорец ще играе в осминафиналите на 6 декември като домакин срещу Локомотив (Пловдив).