Интер спечели Суперкупата на Италия за трета поредна година

Дата:

Интер спечели Суперкупата на Италия по футбол за трети пореден и общо за осми път , като победи с 1:0 Наполи във финала. Голмайстор за “нерадзурите” беше капитанът Лаутаро Мартинес, който се разписа в добавеното време на второто полувреме след центриране на Бенжамен Павар. Интер бе доминиращият отбор през целия мач, пропускайки няколко положения пред вратата на Наполи. Мартинес се възползва от ниското центриране и реализира гола, който донесе триумфа на Интер.

Важна роля за успеха на Интер игра и изгонването на нападателя на Наполи Джовани Симеоне в 60-ата минута за втори жълт картон. Въпреки че Интер имаше още един гол, отменен поради засада, те се наложиха с минималния резултат.

С този успех треньорът на Интер, Симоне Индзаги, постига рекорд от пет Суперкупи на Италия, като излиза на върха в класацията за най-успешен треньор в този турнир в историята на клуба.

Мачът беше отбелязан и от траур за голмайстора Джиджи Рива, като второто полувреме започна с минута мълчание в негова памет.