Интер победи Наполи с 3:0

Дата:

Интер записа убедителна победа с 3:0 над Наполи в двубой от 14-ия кръг на Серия А, който се игра на стадион “Диего Армандо Марадона”. Мачът започна с отменен гол за “Нерадзурите”, след като Маркюз Тюрам отправи топката в мрежата в 13-ата минута, но ВАР откри засада. В края на първото полувреме Интер все пак поведе чрез Хакан Чалханоглу.

В началото на втората част Николо Барела удвои преднината на Интер, реализирайки за 2:0 в 62-ата минута след асистенция на Лаутаро Мартинес. Крайният резултат отличи отново Маркюз Тюрам, който вкара третия гол за “Нерадзурите” в 85-ата минута. С този успех Интер събра 35 точки и повторно заема върха в Серия А.