ЦСКА завърши подготвителния си лагер в Турция с победа

Дата:

ЦСКА спечели контролен мач срещу чешкия отбор Бохемианс (Прага) с резултат 2:1 в последната си контрола от подготвителния лагер в Белек, Турция.

Двубоят се разви в полза на “червените”, като головете за тях вкараха Дюкенс Назон и Матиас Фаетон, докато за чехите се разписа играчът Козак малко преди края на мача.

Назон откри резултата в 9-ата минута, като получи пас от Фаетон, успя да преодолее вратаря на противника и да вкара в празната врата. След това Назон имаше още две ситуации за гол до края на първото полувреме.

Седем минути след началото на второто полувреме, Фаетон успя да финтира защитник на противника в наказателното поле и да удари с левия си крак, удвоявайки предния аванс на ЦСКА.

Въпреки успеха на ЦСКА, чехите успяха да намалят разликата в резултата в 82-ата минута, когато Козак вкара за 1:2.

Така ЦСКА завърши с две победи и две загуби в контролните мачове в Турция. Следващата седмица “червените” ще изиграят последната си проверка преди старта на пролетния полусезон срещу втородивизионния отбор Септември София.

Стартовият състав на ЦСКА срещу Бохемианс включваше играчи като Димитър Евтимов, Иван Турицов, Юрген Матай, Браян Кордоба, Тибо Вион, Марселино Кареасо, Тобиас Хайнц, Емануел Шакич, Джонатан Линдсет, Матиас Фаетон и Дюкенс Назон.