Берое надви Хебър с 2:1

Дата:

В дербито между отборите, чието бъдеще е неясно поради финансови затруднения, “Берое” победи с 2:1 “Хебър” в първата среща от 18-ия кръг на българския футболен елит.

Домакините осигуриха три точки чрез головете на Леандро Годой (в 34-та минута) и Сегундо Пачаме (в 64-та минута). Вратата на гостите от Пазарджик се размърдa след гола на Ангел Бастунов в 55-та минута. Леандро Годой беше изгонен в продължението на мача.

С този успех “Берое” събра 24 точки и се нарежда на осмо място с 4 повече точки от “Хебър”, който заема деветото място в класирането. В двата отбора продължават да се появяват информации за финансови затруднения, които допълнително усложняват техните перспективи.