Атлетик Билбао отстрани Барса след продължения от турнира за Купата на Краля

Дата:

Атлетик Билбао успя да се класира за полуфиналите на турнира за Купата на Краля след впечатляващ обрат над Барселона с резултат 4:2 след продължения. В редовното време двата отбора завършиха наравно 2:2, но в допълнителното време играчите на Билбао показаха по-голяма настойчивост и постигнаха победата.

Мачът започна обещаващо за домакините, които откриха резултата още в първата минута чрез Горка Гурусета. Въпреки този ранен гол, каталунците успяха да обърнат мача в своя полза, отговоряйки с две точни интервенции от Роберт Левандовски и Ламин Ямал. Ойхан Сансет възстанови равенството малко след началото на втората част, като така завършиха редовните 90 минути.

Билбао успя да вкара решителните си голове в края на продълженията, като Иняки и Нико Уилямс бяха точни за отбора. Иняки, който влезна от пейката, допълни и с асистенция. С тази победа Атлетик Билбао се присъедини към Реал Сосиедад и Майорка в полуфиналите. Сосиедад победи Селта с резултат 2:1 като гост, а Майорка се наложи над Жирона с 3:2 на Балеарските острови.

Последният полуфиналист ще бъде определен от мача между Атлетико Мадрид и Севиля, който ще се проведе по-късно тази вечер.