Адриан Андреев се класира на четвъртфинал в Испания

Дата:

Българският тенисист Адриан Андреев се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите “Чалънджър” в Маспаломас, Испания. В мача от осминафиналите той победи испанеца Давид Хорда Санчис с резултат 6:3, 7:6(5) след 104 минути игра.

Андреев демонстрира солидна игра на клей и не позволи на съперника си да направи пробив. Той започна с добър старт, водейки с 3:1, след което увеличи преднината си с още един брейк в деветия гейм, за да спечели първия сет. Във втората част на срещата стигна до тайбрейк, който Андреев спечели, въпреки че първоначално имаше изпуснат аванс от 4:1 точки.

С този успех българският тенисист си осигури 2000 евро и 16 точки за световната ранглиста, където в момента заема 264-ата позиция. В следващия кръг, за място в полуфиналите, Андреев ще играе срещу третия поставен в турнира, Филип Мишолич от Австрия.