България

„Грийнпийс“ започна акция в ТЕЦ „Марица 3“

Активисти на международната организация „Грийнпийс“ започнаха тази сутрин акция на Топлоелектрическата централа „Марица 3“ в Димитровград, видя репортер на

„Грийнпийс“ започна акция в ТЕЦ „Марица 3“

Активисти на международната организация „Грийнпийс“ започнаха тази сутрин акция на Топлоелектрическата централа „Марица 3“ в Димитровград, видя репортер на БТА. На място са защитници на природата от девет страни. Те искат затваряне на централата на въглища.

Шестима алпинисти са покачени на охладителната кула на централата в момента и са с намерение да изрисуват надпис с послание за по-чист въздух. Други са с плакати пред предприятието. Енергийната система на страната може да функционира и без тази централа, смятат участниците в акцията.

Сезираме полицията и прокуратурата за действията на „Грийнпийс“, съобщи пред журналисти юристът на дружеството Юлиян Семерджиев. По думите му вчера привечер тецът е започнал подготовка за пускане на производството на електрическа енергия. В ранните часове на днешния ден охраната е забелязала хора на територията на централата. Заради опасността за тях разпалването на инсталациите е било прекратено в 2:00 часа след полунощ.

Към 9:00 ч. пред теца вече имаше няколко полицейски патрулни коли. 

/БТА

Leave a Reply

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *