Радев ще следи чий е вътрешният министър Атанас Илков
Действията ще покажат на кого принадлежи Атанас Илков. Тази позиция изрази пред медиите държавният глава Румен Радев преди да
Действията ще покажат на кого принадлежи Атанас Илков. Тази позиция изрази пред медиите държавният глава Румен Радев преди да влезе и да присъства на клетвата на новото служебно правителство. В предизборната кампания МВР има роля в предотвратяване на купения вот.
Президентът се закани да следи за действията на силовия министър. Държавният глава отново постави акцент върху ниската избирателна активност. Затова и честността на вота придобива тежест. По думите му борбата с купения и корпоративен вот трябва да бъде издигната в приоритет.
Това уродливо явление изкривява вота на гражданите, категоричен бе Радев. Според него то позволява компрометирани фигури да се домогнат до парламента и да се обличат в институционална власт. Това нагнетява отвращение в българските граждани, смята той.
Въпреки че вече ще имаме правителство за следващите два месеца, политическата криза не е отминала, предупреди още Румен Радев. Тя ще приключи, когато Народното събрание излъчи ефективно редовно правителство.



