Политика

ИТН и „Възраждане“ внасят жалба в КС срещу конституционните промени

Представители от партията „Има такъв народ“ (ИТН) ще внесат втора жалба в Конституционния съд срещу промените в основния закон

ИТН и „Възраждане“ внасят жалба в КС срещу конституционните промени

Представители от партията „Има такъв народ“ (ИТН) ще внесат втора жалба в Конституционния съд срещу промените в основния закон на страната. Според Станислав Балабанов от ИТН, жалбата е готова, и тя ще бъде подкрепена от колегите от „Възраждане“, вероятно и от БСП. Те не планират да номинират хора и да издигат кандидатура за регулаторните органи.

Балабанов напомня, че изборът на регулаторите не е преминал според очакванията, като посочва примера с Андрей Гюров, шеф на здравната каса, чиято кандидатура и членство в Българската народна банка (БНБ) се оспорват. Той казва, че ИТН ще бъде още по-мощно представена в следващия парламент и обещава, че партията ще има различен облик в следващото управление.

Депутатът изразява загриженост от продължителната ваканция на Народното събрание (НС) и критикува работата на парламента през 2024 г. Според него, тази ваканция е „странна“ и е приоритет за управляващата сглобка, като посочва, че правилникът на НС е променен, а Делян Пеевски сам решава кога да работи парламентът. Балабанов изразява желание да види по-скоро край на този кошмар и приключване на дейностите като опозиция.