Журналистът и ИТ специалист Георги Караманев издава сборник с разкази „Дигитални истории“

Дата:

Журналистът и ИТ специалист Георги Караманев представя сборник с разкази, озаглавен „Дигитални истории“. В книгата си авторът, който е създател на едноименен сайт, обяснява на достъпен език наглед сложния свят на технологиите, разказват издателите от „Сиела“.

„Дигитални истории“ съдържа 32 разказа. В тях Георги Караманев разглежда възможностите изкуственият интелект да създава изкуство или да предвижда престъпления, обяснява защо фалшивите новини се разпространяват много по-бързо от реалните, как може да предотвратим това и изследва ролята на социалните мрежи в живота ни. Опитва се да намери отговор на въпроси като дали бъдещият изкуствен интелект ще иска да бъде бог и какво ще се случи, когато той започне да прилича на човек.

Книгата ще има представяне на 26 октомври в литературния клуб „Перото“. Освен Георги Караманев в събитието ще участват още водещият на подкаста „Свръхчовекът“ Георги Ненов и дигиталният артист и фотограф Ивайло Петров.

/БТА

Сподели

Абонирай се

Актуални

Подобни
Подобни

Разследват “Челси” в 74 нарушения от времето на Роман Абрамович

"Челси" е разследван за 74 нарушения на дисциплинарния правилник...

За първи път “Левски” с всичко налично в първенството

УЕФА глоби “сините” с 10 хил. евро заради скандирания на феновете в мача с АЗ ...

Джокович се мести със семейството си в Атина, след като бе обявен за предател в Сърбия

Новак Джокович е един от най-големите любимци на цяла...