Света

Зеленски приветства заповедите за арест на руските генерали Шойгу и Герасимов

Украинският президент Володимир Зеленски приветства решението на Международния наказателен съд (МНС) да издаде заповеди за арест на руските генерали

Зеленски приветства заповедите за арест на руските генерали Шойгу и Герасимов

Украинският президент Володимир Зеленски приветства решението на Международния наказателен съд (МНС) да издаде заповеди за арест на руските генерали Сергей Шойгу и Валерий Герасимов, предаде Ройтерс. Зеленски изрази надежда двамата да бъдат осъдени на затвор, пише БТА.

МНС, който е базиран в Хага, Нидерландия, издаде днес заповеди за арест на бившия министър на отбраната на Русия Шойгу и на началника на генералния щаб на руските въоръжени сили Герасимов заради предполагаеми военни престъпления в Украйна с удари по мирни жители и по граждански обекти.

„Всички престъпници, участвали в планирането и нанасянето на тези удари, трябва да са наясно, че справедливостта ще възтържествува. И ние се надяваме да ги видим зад решетките“, каза Зеленски.

„Чакаме издаването на нови заповеди за арест, за да не се чувства Русия безнаказана“, добави украинският президент.