Виляреал победи Барселона в зрелищен мач с осем гола

Дата:

Виляреал постигна изключителна победа с 5:3 като гост във вълнуващ мач срещу Барселона в 22-ия кръг на испанската Ла Лига.

“Жълтата подводница” успя да се изкачи към победата в добавеното време с два късни гола от Сьорлот и Моралес. Този мач прекъсна серията от три поредни победи на Барселона и остави каталунците на трето място, на десет точки зад водача в класирането Реал Мадрид.

Виляреал се завърна на победния път след поредица от три мача без успех, като остава на 14-та позиция с 23 точки.

Гостите започнаха с две гола от Жерард Морено и Илиан Аконг, но Барселона успя да обърне резултата с точни удари на Илкай Гюндоган, Педри и автогол от Ерик Байи.

Виляреал изравни до 3:3 в 84-ата минута с гол на Гонсало Гедеш, който беше първият му гол с екипа на Виляреал.

В последната минута реферът показа дузпа за Барселона за игра с ръка в наказателното поле, но след преглед на ситуацията с ВАР, отмени решението си. Барселона продължи да натиска, но при контраатака Сьорлот вкара четвърти гол за Виляреал.

В крайна сметка, в последните секунди, поредица от грешки в защитата на Барса позволи на Моралес да вкара петия гол за Виляреал.