in

Тотнъм скри топката на Лудогорец

Лудогорец загуби като гост на Тотнъм с 0:4 в среща от четвъртия кръг на 10-та група на турнира Лига Европа

Лудогорец загуби като гост на Тотнъм с 0:4 в среща от четвъртия кръг на 10-та група на турнира Лига Европа. Поражението е четвърто за разградчани в групата и на практика сложи край на надеждите на тима за класиране за фазата на елиминациите. Лудогорец остава на дъното в класирането без спечелена точка.

В началото на мача футболистите на Жозе Моуриньо взеха инициативата и не позволяваха на българите да напуснат половината си. Така резултатът бе открит в 16-ата минута. Карлос Винисиус бе изведен само срещу Пламен Илиев и с удар по земята прати топката в мрежата.

В 32-ата минута Бен Дейвис се измъкна отляво, но от малък ъгъл прати топката в гредата. Две минути по-късно Тотнъм стигна до аванс от два гола. Силен удар на Ндомбеле бе избит от Илиев, но право на крака на Али, който не прояви егоизъм и видя Винсиус на празна врата, който от непосредствена близост се разписа.

След подновяването на играта футболистите на домакините продължиха с мощния си натиск към вратата на Лудогорец.

В 57-та минута Пламен Илиев направи страхотно спасяване. Мат Дохърти беше изведен зад защитата и свали за Гарет Бейл, но ударът му бе париран.

В 63-та минута резултатът все пак стана класически. Хари Уинкс получи топката на тъчлинията и от над 40 метра, с напълно изненадващ прехвърлящ удар и с помощта на гредата постави на колене Пламен Илиев.

Тотнъм не се отказа да търси нов гол и в 73-та минута Лукас Моура покачи на 4:0. След грешка на Доминик Янков в центъра на терена Карлос Винисиус успя да овладее центриране на Мат Дохърти и да намери непокрития Лукас Моура, който с мощен удар порази целта.  До края на мача темпото спадна и до нов гол не се стигна.