Спам атака с фалшиви имейли от името на НЗОК
Спам кампания се разпространява в интернет от името на Националната здравноосигурителна каса (НЗОК), алармират от институцията. В НЗОК продължават да
Спам кампания се разпространява в интернет от името на Националната здравноосигурителна каса (НЗОК), алармират от институцията. В НЗОК продължават да постъпват сигнали от граждани за получаване на фалшиви електронни писма от името на Здравната каса.
Обикновено в такъв тип пиратски съобщения се изисква определено действие на потвърждение от потребителя, при което се задейства кибер атака към неговото устройство, предупреждават от НЗОК.
Временният управител на НЗОК Момчил Мавров: Текат стотици проверки за източване на НЗОК Институцията предупреждава, че не изпраща по електронна поща на граждани или договорни партньори файлове, касаещи техния здравноосигурителен статус, информация за дължими суми и друга персонална информация, пред
аде БТВ. В тези случаи става дума за спам писма, понякога с прикачен зловреден софтуер, подчертават от Националната здравноосигурителна каса в съобщение до медиите.
Отново обръщаме внимание, че при получаване на подобен тип писма със съмнително съдържание, гражданите могат да подават сигнали до НЗОК, както и да сигнализират компетентните органи за разследване на киберпрестъпления, допълват от институцията.



