България

Служителки от втория салон заявяват, че камерите са били хакнати

Обобщение на твърденията Две жени, свързани със случая на разпространени порно клипове, заявиха, че охранителните камери в техния салон

Служителки от втория салон заявяват, че камерите са били хакнати

Обобщение на твърденията

Две жени, свързани със случая на разпространени порно клипове, заявиха, че охранителните камери в техния салон са били подложени на хакерска намеса. Те посочват, че камерите първоначално са били поставени с охранителна цел, но според тях някой друг е получил неправомерен достъп до записите.

Жените категорично отричат да носят вина за това, което е било разпространено, и подчертават, че не управляват салона. В техните думи: „Някой някога е поставил тези камери, а друг ги хакнал, ние каква вина имаме.“

Кой са заявяващите

Едната от жените работи като фризьорка в салона, а другата е козметичка. Те уточняват, че изпълняват служебните си задължения като част от персонала, но не упражняват управленски функции или контрол над инсталираната техника.

Това разграничение — между статус на служители и статус на управители — е централно за техните аргументи, че не могат да бъдат смятани за отговорни за неправомерното използване на записите от камерите.

Действията, които са предприели

Според заявеното от жените, те са сигнализирали пред органите на реда за случилото се. Те твърдят, че именно те са уведомили полицията за наличието на записите и за предполагаемата неоторизирана намеса в системата за видеонаблюдение.

По думите им подаването на сигнал е било тяхна инициатива, което те използват като аргумент в подкрепа на разсъждението, че са жертви на ситуацията, а не нейни организатори или съучастници.

Същност на претенцията за хакване

Жените описват два отделни акцента в своите твърдения: първо, че камерите са инсталирани с цел охрана, и второ, че някой трети е получил достъп до тях и записите. Те настояват, че самото поставяне на устройство не е тяхна заслуга и че евентуалното злонамерено използване на записите трябва да се разглежда като нарушение извън техния контрол.

С тази позиция те подчертават разликата между отговорността за оборудването и отговорността за неговото неправомерно експлоатиране.

Отношение към обвиненията

Двете жени се отнасят към обвиненията с категорично отричане на вина за разпространените материали. Те призовават за разглеждане на събитията през призмата на тяхната роля като служители и на посочения от тях факт, че са подали сигнал до полицията.

Това тяхно поведение — публично отричане и уведомяване на органите — е част от представената от тях защита и от желанието им да изчистят името си в контекста на скандала около клиповете.

Ключови твърдения

– Камерите са поставени с охранителна цел.
– Жените твърдят, че не са управители на салона.
– Според тях някой трети е хакнал камерите или е получил достъп до записите.
– Те са сигнализирали полицията за случилото се.

Тези четири послания формират централната линия на тяхната защита и остават основните факти, представени от заявяването им.

Заключение

Двете служителки от втория козметичен салон поставят акцент върху това, че са служители без управленски права, че камерите са били поставени за охрана и че някой друг е отговорен за неправомерния достъп до кадрите. Те твърдят, че са се обърнали към полицията, за да сигнализират за проблема, и настояват, че не носят вина за съдържанието, което е било разпространено.

Leave a Reply

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *