Сакраменто постигна успех над Мемфис, Везенков с едва три минути игра

Дата:

Александър Везенков участва за 3 минути и 25 секунди в мача, в който Сакраменто Кингс постигнаха убедителна победа над Мемфис Гризлис с 123:92 като гости в редовния сезон на НБА. След като не игра за предишния успех срещу Атланта Хоукс преди два дни, българският баскетболист отново не получи сериозен шанс за изява.

Везенков влезе в игра в последните 3 минути и 25 секунди от мача, когато тимът му вече водеше с 29 точки и изходът от срещата беше решен. Той реализира единствения кош до края на мача, приключвайки с крайното 123:92. Българският спортист номер 1 за 2022 г. завърши с успешна стрелба от два опита и една борба в защита.

Най-резултатен за Кингс бе Малик Монк, който влезе в игра от пейката и записа 27 точки за 21 минути. Де’Арън Фокс допълни с 24 точки, а центърът Домантас Сабонис завърши с трипъл-дабъл – 13 точки, 21 борби и 12 асистенции. За Гризлис Джарън Джаксън вкара 18 точки, а Джа Морант завърши със 17. Кингс бяха по-прецизни в стрелбата си, реализирайки 51,1% от ударите си, докато домакините достигнаха само 36,6%.

След втората си поредна победа, Сакраменто се нарежда на четвъртото място в класирането на Западната конференция, равносметката им е 19 успеха и 12 поражения, като делят позицията с Ел Ей Клипърс. Мемфис се намира на 13-то място с баланс от 10 победи и 22 загуби.