С победа започна 2024 година за българския волейбол

Дата:

България стартира победно новата година в националния отбор по волейбол за мъже под 20 години, спечелвайки първия си официален мач срещу Черна гора с резултат 3:1 (27:29, 25:12, 25:16, 25:14) в Румъния.

Този двубой маркира началото на първия квалификационен турнир за Европейско първенство. Мъжете под 20 години, на които треньор е Мирослав Живков, започнаха със загуба в първия гейм с резултат 27:29, но успешно се възстановиха.

Във втората част отборът доминираше и изравни при 25:12. В третия и четвъртия гейм българите не оставиха място за изненади и спечелиха с 25:16 и 25:14. Най-добрите представители в отбора бяха Александър Къндев, Костадин Козелов и Георги Бъчваров.

Следващата среща за “трикольорите” е срещу Турция. Само първият в класирането ще се класира директно за Европейското първенство, докато вторият и третият ще имат възможност за квалификация през април.