Роднини на заложниците, отвлечени от “Хамас” , тръгнаха на петдневно шествие от Тел Авив към Йерусалим

Дата:

Роднини на заложници, отвлечени от “Хамас” в ивицата Газа на 7 октомври, стартираха петдневно шествие от Тел Авив до Йерусалим.

Организирано от Форума на семействата на заложници и изчезнали, шествието насочва вниманието към искането за “незабавното освобождаване на всички заложници”. Участниците планират да стигнат до кабинета на премиера Бенямин Нетаняху и да поискат неговата подкрепа за освобождаването на заложниците.

Организацията, създадена след събитията от 7 октомври, увеличава натиска върху правителството чрез различни събития и речи. През последните дни израелските власти съобщиха за възможността за споразумение относно освобождаването на заложниците, което предизвика реакция от страна на въоръженото крило на “Хамас”.

Международният комитет на Червения кръст (МКЧК) също участва в преговори с “Хамас” за получаване на достъп до заложниците, отвлечени от Израел в ивицата Газа.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Моля напишете вашия коментар
Моля оставете вашето име

Сподели

Абонирай се

spot_imgspot_img

Актуални

Подобни
Подобни

ЦСКА 1948 победи Хебър с 3:1 в Пазарджик

ЦСКА 1948 постигна победа с резултат 3:1 срещу Хебър...

Земетресение с магнитуд 7,6 разтърси Минданао, Филипините

Днес земетресение с магнитуд 7,6 разтърси Минданао, Филипините, според...

САЩ обявиха, че внасят 3 милиарда долара в най-големия световен фонд за климата

Американската вицепрезидентка Камала Харис обяви на конференцията на ООН...

Израел е уведомил арабските държави, че иска буферна зона в следвоенна Газа

Израел е уведомил няколко арабски държави, включително Египет, Йордания,...