Реал Мадрид с трудна победа срещу Алмерия на “Бернабеу”

Дата:

В среща от 21-ия кръг на Ла Лига, Реал Мадрид победи с 3:2 последния в класирането Алмерия на стадион “Сантяго Бернабеу”.

Мадридският тим се оказа в трудна ситуация, губейки с 0:2 до 56-ата минута. Въпреки това, Реал направи обрат, а решаващият гол беше вкаран от Даниел Карвахал в 9-ата минута на добавеното време. Така “белите” излязоха на върха в класирането с 2 точки пред Жирона.

Мачът обаче бе обект на скандал, тъй като имаше три дискусионни решения в полза на Алмерия, които бяха променени след намесата на VAR. След отсъдена дузпа за гостите, Джуд Белингам успя да намали резултата. Главният съдия не призна гол на Алмерия за 3:1, а след това реши да зачете гола на Вини Жуниор за 2:2, който първоначално не беше признат.

Мачът завърши с допълнително време и гол на Карвахал за победата на Реал Мадрид.