Почина легенда на Аржентина

Дата:

Легендарният аржентински футболист Хуан Рамон Верон-Вещицата, който спечели три титли в Копа Либертадорес с “Естудиантес де Ла Плата”, почина на 81 години, съобщиха от клуба.

Верон изигра ключова роля за успехите на “Естудиантес” в края на 60-те години на миналия век, като помогна на отбора да спечели три поредни титли от Копа Либертадорес през 1968, 1969 и 1970 г., титла в националната лига през 1967 г. и Междуамериканската купа през 1969 г.

“Ла Бруха” (Вещицата) е запомнен с гола си срещу “Манчестър Юнайтед”, който осигури Междуконтиненталната купа през 1968 г. след реванша на “Олд Трафорд”.

“Естудиантес” съобщава с дълбока скръб за кончината на Хуан Рамон Верон, безспорна икона на нашата история, абсолютен ориентир за нашата идентичност и вечен символ на отдаденост, смирение и принадлежност”, съобщи клубът на платформата X.

Верон е играл и в чужбина за “Панатинайкос” в Гърция и за “Хуниор” и “Кукута” в Колумбия. След като се оттегля от професионалния футбол, Верон работи с младежките отбори на “Естудиантес”. Той е и баща на настоящия президент на клуба Хуан и бивш аржентински национал Себастиан Верон.

Сподели

Абонирай се

Актуални

Подобни
Подобни

Разследват “Челси” в 74 нарушения от времето на Роман Абрамович

"Челси" е разследван за 74 нарушения на дисциплинарния правилник...

За първи път “Левски” с всичко налично в първенството

УЕФА глоби “сините” с 10 хил. евро заради скандирания на феновете в мача с АЗ ...

Джокович се мести със семейството си в Атина, след като бе обявен за предател в Сърбия

Новак Джокович е един от най-големите любимци на цяла...