Спорт

Новак Джокович с рекордена седма титлата на Финалния турнир на АТП

Водачът в световната ранглиста по тенис, Новак Джокович, спечели титлата за рекорден седми път на Финалния турнир на Асоциацията

Новак Джокович с рекордена седма  титлата на Финалния турнир на АТП

Водачът в световната ранглиста по тенис, Новак Джокович, спечели титлата за рекорден седми път на Финалния турнир на Асоциацията на тенисистите професионалисти (АТП) в Торино, Италия, с награден фонд от 15 милиона долара. Сърбинът, на 36 години, победи представителя на домакините Яник Синер с убедителните 6:3, 6:3 за 1 час и 43 минути.

Това е общо 98-ата титла в кариерата на Джокович. Той доминираше в мача, губвайки само две точки в първите си седем сървис гейма и правейки по един пробив в двата сета. Така Джокович записа реванш срещу Синер, който го победи в груповата фаза. Този триумф прави сърбина най-успешния тенисист в историята на Финалния турнир на АТП със седем титли.

Leave a Reply

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *