Министърът на външните работи на Турция, Хакан Фидан, заяви, че международната общност не може да прилага различни стандарти за Украйна и Палестина. Той направи този коментар по време на съвместна пресконференция с иранския си колега Хосейн Амир Абдолахиан, който посети Анкара.
Фидан подчерта важността на последователност и принципи в действията на международната общност.
Той изрази загрижеността си за тежките бомбардировки и безмилостното насилие, на които жителите на Газа са подложени през последните дни и заяви, че мълченето пред този вид насилие не е възможно. Според него, Израел трябва да прекрати насилието и да търси мирно решение.
Фидан посочи, че е неприемливо някои държави да подкрепят насилието в Газа и изрази надеждата, че човешката трагедия няма да се превърне във война, която би засегнала региона. Той призова за подкрепа на траен мир и създаване на международна платформа, където различни гледни точки могат да бъдат обсъдени и намерено решение. Турция изрази готовност да участва и да поеме отговорност като гарант по време на изпълнението на споразумението.