Милан спечели дербито срещу Рома на „Сан Сиро“

Дата:

Милан спечели срещата срещу Рома с резултат 3:1 в домакински мач от 20-ия кръг на италианската Серия А.

Ясин Адли откри резултата за “росонерите” в 11-ата минута, след което Оливие Жиру удвои преднината след почивката. Леандро Паредес от Рома успя да върне гостите в играта с точен удар от дузпа, но Тео Ернандес с трети гол осигури победата за Милан след асистенция от Жиру.

С този успех, Милан се приближава на четири точки от втория в класирането Ювентус, който обаче има две отложени срещи. Рома заема деветата позиция с 29 точки, на пет от топ 4. В следващия кръг Рома ще играе у дома срещу Верона, докато Милан ще гостува на Удинезе.