Манчестър Сити и Ливърпул завършиха с равенство в дербито от 13-ия кръг във Висшата лига

Дата:

Манчестър Сити завърши наравно 1:1 у дома с Ливърпул в дербито от 13-ия кръг на Висшата английска лига. В 27-ата минута Нейтън Аке асистира за Ерлинг Холанд, който с новия си гол в лигата (50-ти за 48 мача) откри резултата за шампионите. Преди това, вратарят на Сити, Едерсон, направи важно спасяване след опит за гол от Дарвин Нуниес.

Сити имаше възможности за по-голяма преднина, но Фил Фоудън и други играчи не успяха да се разпишатт. В 80-ата минута Трент Александър-Арнолд изравни за Ливърпул след асистенция на Мохамед Салах.

Манчестър Сити беше в серия от 23 поредни победи у дома преди този мач. След този резултат, Сити остава на върха с 29 точки, а Ливърпул е втори с 28 точки. Арсенал може да се изкачи на първо място, ако победи Брентфорд в късния мач.