“Лудогорец” победи шампиона на Полша във втората си контрола

Дата:

Лудогорец записа победа с 3:1 над шампиона на Полша Ракув (Ченстохова) в контролна среща в Белек, Турция. Това е втори успех за разградчани в Турция, след като победиха и Олимпия Любляна с 3:0.

Квадво Дуа откри резултата в полза на Лудогорец още в първата минута, след пас на Кайо Видал. Поляците изравниха шест минути по-късно чрез гол на Анте Църнац, но Лудогорец бързо възстанови аванса си след автогол на Аднан Ковачевич след центриране на Бърнард Текпетей.

В добавеното време на мача Рик Джонатан вкара трети гол за Лудогорец и оформи крайния резултат от 3:1.

Следващите проверки на Лудогорец в Турция са на 30 януари срещу Теплице, на 31 януари срещу чешкия Сигма Оломоуц и Млада Болеслав на 3 февруари.

Георги Дерменджиев, старши треньор на Лудогорец, изрази удовлетворение от представянето на отбора, но отбеляза, че са нужни и подобрения. Той сподели, че Квадво се е възстановил от контузия и е отличен нападател, а относно трансферите отбеляза, че може да има нови попълнения. Дерменджиев спомена, че Сонко е в отбора, но поради дългия полет е гледал мача като зрител.