“Локо” (Сф) ще започне подготовка на 11 юни, сряда, от 18,00 на стадион “Локомотив”, съобщиха от клуба. Новият старши треньор Станислав Генчев е планирал пет срещи по време на лятната подготовка, като представянето ще бъде срещу новия член на израелската Висша лига “Апоел” (Петах Тиква).
Тази среща е на 12-и юли (събота) и вероятно ще бъде с по-късен начален час. Локомотив (София) вече представи две нови попълнения – това са Реян Даскалов от ЦСКА 1948 и Христо Митев от “Янтра” (Габрово). По време на подготовката е предвидена и високопланинска работа.
На 15 юни (неделя) отборът ще замине на летния си подготвителен лагер в Дряново, който ще продължи до 28 юни, събота.
Ето и програмата за летните контроли преди първенството: 25 юни, сряда, срещу Етър във Велико Търново 28 юни, събота, срещу Янтра в Габрово 5 юли, събота, срещу Пирин в Благоевград 9 юли, сряда, срещу Локомотив (Пловдив) в Самоков 12 юли, събота, срещу Апоел (Петах Тиква, Израел) на стадион “Локомо
тив” Началните часове на контролните срещу ще бъдат обявени допълнително.