Левски загуби от Монца пред рекордна публика

Дата:

В първия четвъртфинален мач от Купата на претендентите по волейбол, Левски София загуби с 0:3 (22:25, 23:25, 13:25) срещу италианския отбор Минт Веро Волей (Монца).

Двубоят се игра в София пред пълна зала с 1700 фена, които подкрепяха момчетата на старши треньор Николай Желязков. В първия сет Левски водеше с 16:11, но Монца се завърна и спечели с 25:22. Във втория сет играта беше равностойна, но Левски отново отстъпи в решителните моменти и загуби с 23:25.

В третия сет Монца доминира и спечели с убедителното 25:13. Най-резултатен за Левски бе бразилският център Майкън Морейра с 11 точки, докато канадският състезател Льопки завърши със 17 точки за Монца. Реваншът ще се играе на 17 януари в Италия, като Левски трябва да спечели с 3:0 или 3:1 гейма, за да стигне до “златен гейм”.