“Левски” се наложиха с 3:0 над “Локо” (Пд)

Дата:

В мач от 19-ия кръг на Първа лига Левски победи Локомотив Пловдив с резултат 3:0 у дома, слагайки край на серията от пет поредни мача без победа.

На “Герена” домакините постигнаха два гола през първото полувреме, с което намалиха напрежението върху треньора Николай Костов. Първият гол беше дело на Кристиян Димитров в 14-та минута, след центриране от корнер на Марин Петков и слаба намеса на вратаря на Локомотив Пловдив Динко Хоркаш.

Уелтън удвои аванса с изстрел по земя в 42-та минута след подаване на Асими Фадига. В 83-та минута беше отсъдена дузпа за Левски след консултация с ВАР, а Рикардиньо го реализира, зачислявайки крайното 3:0.

С този успех Левски върна победата в своя полза и се изравни с ЦСКА 1948 на пето място в класирането с по 32 точки, но “сините” са изиграли два мача повече. Локомотив Пловдив се задържа на четвърта позиция с три точки повече.