in

Левски пак се спъна в Славия

Славия победи Левски с 2:1 на стадион „Георги Аспарухов“ в среща от 29-ия кръг на футболното първенство

Славия победи Левски с 2:1 на стадион „Георги Аспарухов“ в среща от 29-ия кръг на футболното първенство и остави съперника без домакинска победа от началото на календарната година. „Сините“ останаха на второто място в класирането с 53 точки, а с 52 точки Славия се изравни с третия ЦСКА-София, който утре приема шампиона Лудогорец.

След двуостро начало с няколко ситуации и пред двете врати Левски успя да стигне до попадение в 16-ата минута. Франко Мазурек центрира от корнер от дясно, Холмар Ейолфсон засече с глава, вратарят Антонис Стериакис не изби добре и след кратко разбъркване Станислав Иванов отблизо прати топката в мрежата за 1:0. До почивката домакините контролираха играта, но не успяха да стигнат до второ попадение.

„Белите“ заиграха по-активно през второто полувреме и заслужено стигнаха до изравняване. В 65-ата минута резервата Георги Йомов подаде от корнер от дясно и друга резерва Ивайло Димитров засече с глава за 1:1. В 71-ата минута Левски пропусна да възстанови аванса си. Станислав Иванов получи топката около точката на дузпата от Паулиньо, но вместо да стреля реши да подава в дясно към Мартин Петков, който беше затворен и не успя да отправи опасен изстрел. В ответната контраатака пък Славия пропиля отличен шанс. Филип Кръстев беше изведен в наказателното поле от Ивайло Димитров сам срещу вратаря Георги Георгиев, преодоля го, но се забави и в последния момент Илия Юруков успя да блокира удара му, избивайки топката в ъглов удар. В 85-ата минута Славия стигна до пълен обрат. Филип Кръстев проби на скорост от ляво, нахлу в наказателното поле и стреля по тревата в далечния ъгъл за 2:1.