Кметът на Враца и член на изпълкома на БФС Калин Каменов описа доста сложната ситуация с новото правило за четирима българи. Ето какво написа той във фейсбук: В края на всеки футболен сезон феновете имат надежда, че любимият им тим ще привлече основно млади български футболисти.
В повечето случаи същото желание имат треньорите и ръководителите. Но защо не се получава?Истината е, че масово българските играчи имат нереални финансови изисквания спрямо уменията си. Често биват подведени от бомбастични оферти на клубове, които трудно завършват сезона.
Има и недобросъвестни агенти, които допълнително им разбъркват мислите.За съжаление привличането на млади чужденци често се оказва по-добър ход за отборите. Съотношението цена:качество се оказва по-добро и е много по-вероятно да бъдат трансферирани в чужбина.
Дали новите правила за четирима българи ще дадат шанс за развитие на българските играчи или ще изкриви още повече пазара? В крайна сметка реалната оценка са трансферите на наши футболисти в чужбина. Докато А група продава повече чужденци, отколкото българи, значи нещо не е както трябва.