Външното министерство на Китай призова днес САЩ да разследват незабавно инцидента в китайското консулство в Сан Франциско, щата Калифорния, и да вземат ефективни мерки, предаде Ройтерс.
Министерството обяви, че неидентифициран човек е нахлул в генералното консулство на Китай в Сан Франциско и се е опитал да нарани посетители и хора от персонала.
Вчера около 15:00 ч. местно време (01:00 ч. българско време днес) мъж се вряза с кола в сградата на консулството, след което бе прострелян от полицай. Шофьорът почина в болницата.
Говорителят на министерството на външните работи на Китай Ван Вънбин заяви на редовна пресконференция днес, че консулството и местната полиция са се справили своевременно със ситуацията.
“Китай настоява силно САЩ да извършат незабавно разследване и да предприемат ефективни мерки”, каза Ван.
/БТА