Кирил Десподов вкара два гола при победата на ПАОК над Панатинайкос

Дата:

В мач от 20-ия кръг на гръцката Суперлига, ПАОК успя да победи Панатинайкос с резултат 2:1, като българският национал Кирил Десподов отбеляза и двете попадения за победителите.

От самото начало на мача, отборът на ПАОК беше по-активен в атаките си. Въпреки това, голове не паднаха до 38-ата минута, когато попадението с глава на Константинос Кулиеракис бе отменено поради засада. Само пет минути по-късно, Кирил Десподов успя да изведе домакините напред, като бе изведен сам срещу вратаря и успешно реализира.

В началото на втората половина, гостите получиха дузпа след проверка от ВАР за нарушение в наказателното поле срещу Анастасиос Бакасетас, който и изравни резултата с точно изпълнение.

Въпреки опитите на ПАОК да възстанови аванса си, гол на Томас Мург бе отменен заради засада. Въпреки това, българският национал Кирил Десподов реши срещата в полза на своя отбор, като в 56-ата минута се намери непокрит в наказателното поле и с хладнокръвно изпълнение оформи крайния резултат.

Това беше втори пореден мач, в който Десподов се разписва, след като през предходния кръг също бе стрелец на гол при победата над Волос.

С тази победа, ПАОК се изкачи на върха в класирането си, като събра общо 47 точки. Панатинайкос остана на трета позиция във външното подреждане с 44 пункта.