Григор Димитров започна с победа годината

Дата:

Григор Димитров стартира успешно новия тенис сезон, побеждавайки бившия номер 1 в света Анди Мъри със сетове 4:6, 7:5, 6:2 в първия кръг на турнира от сериите АТП 250 в Бризбейн, Австралия. Българският тенисист, поставен на второ място в схемата, ще се изправи срещу Даниел Алтмайер от Германия или австралийския квалификант Ли Ту във втория кръг.

Първият сет премина без пробиви до десетия гейм, когато Мъри успя да отнеме подаването на Димитров за 6:4. Втората част беше също на сервис, преди Григор да реализира пробив за аванс от 5:4. Въпреки това, той не успя да затвори сета на свой със собствен сервис, позволявайки на Мъри да върне пробива. В решаващия трети сет, българинът доминираше, вземайки първите четири гейма и утвърди преднина, която не изпусна до края на мача.

Това беше втора поредна победа на Димитров срещу Мъри, след като го победи и в Ю Ес Оупън през лятото. Сега Григор има общо пет победи и осем загуби срещу трикратния шампион от турнири от Големия шлем.

В мача, българският тенисист реализира 13 аса и беше много силен на първия сервис, спечелвайки 82% от разиграванията. Той записа 36 печеливши удара срещу 17 за съперника си и допусна по-малко непринудени грешки – 13 срещу 19. Григор беше успешен и при излизанията си на мрежата, спечелвайки 16 точки от 18 опита, което представлява 89% успеваемост.