Евертън надигра Нюкасъл с 3:0

Дата:

Отборът на Евертън записа втора поредна победа и напусна зоната на изпадащите в английската Висша лига, след като победи у дома Нюкасъл с 3:0 в мач от 15-ия кръг. След лишаването на “карамелите” от 10 точки през ноември за нарушения на финансовия феърплей, те успяха да се възстановят с победи срещу Нотингам Форест и сега срещу Нюкасъл, изкачвайки се над чертата за изпадане.

На стадион “Гудисън Парк” Евертън беше по-опасният отбор, въпреки че имаше по-малко притежание на топката. Головете за домакините паднаха в последния четвърт час на мача. Дуайт Макнийл откри резултата в 79-ата минута, след това Абдулайе Дукуре удвои в 86-ата, а в добавеното време Бето оформи крайното 3:0. С този успех Евертън събра 10 точки, една повече от 18-ия Лутън Таун. Нюкасъл се намира на седмо място в класирането с 26 точки, на 4 точки от топ 4. В друг мач от същата вечер, Уест Хем победи Тотнъм с 2:1 на “Тотнъм Хотспър Стейдиъм”.