Дизайнерът Франческо Рисо напуска модна къща “Марни”

Дата:

Дизайнерът Франческо Рисо напуска модна къща “Марни” след 10 години като неин творчески директор, съобщи корпорацията OTB Group, цитирана от Асошиейтед прес. Това е поредната промяна в света на модата. Президентът на OTB Group Ренцо Росо нарече Рисо “уникален дизайнер и творец по душа”.

Корпорацията не уточнява кога ще бъде обявен новият творчески директор.

Това се случва на фона на редица смени на високопоставени дизайнери в света на модата, включително в “Гучи”, “Шанел” и “Баленсиага”, но също и в сравнително малката група OTB, базирана в северния италиански регион Венето и контролирана от основателя на “Дизел” Росо, пише БТА.

В портфолиото на OTB Симоне Белоти пое поста на творчески директор на “Джил Сандер” през юни, заменяйки Луси и Лука Майер, а Глен Мартенс замени Джон Галиано като творчески директор на “Мезон Маржиела”.

От ОТВ припомнят, че Рисо обновява дамското облекло на марката и разширява мъжкото в “смела творческа еволюция”.

Сподели

Абонирай се

Актуални

Подобни
Подобни

Разследват “Челси” в 74 нарушения от времето на Роман Абрамович

"Челси" е разследван за 74 нарушения на дисциплинарния правилник...

За първи път “Левски” с всичко налично в първенството

УЕФА глоби “сините” с 10 хил. евро заради скандирания на феновете в мача с АЗ ...

Джокович се мести със семейството си в Атина, след като бе обявен за предател в Сърбия

Новак Джокович е един от най-големите любимци на цяла...